SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

4 września debata nt. reparacji wojennych od Niemiec

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

W Polsce dyskusje dotyczące reparacji i odszkodowań wojennych od Niemiec nie milkną, budząc tym samym spore emocje. Wedle danych opracowanych w Raporcie o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej, ogólna kwota strat Polski to 6 bilionów 220 miliardów 609 milionów złotych.

Część osób uważa, że Niemcy powinny ponieść odpowiedzialność za szkody wyrządzone podczas II Wojny Światowej i je zadośćuczynić. Inni natomiast wskazują, że warto skupić się na teraźniejszości i budować pozytywne relacje sąsiedzkie, nie odwołując się do zaszłości historycznych.

Tematowi będziemy chcieli przyjrzeć się bliżej podczas wydarzenia, które odbędzie się w historycznej Sali BHP w Gdańsku. Rozpocznie się ono o godzinie 17:00.

W planie są dwie debaty tematyczne, w których uczestniczyć będą m.in. twórcy Raportu, przemówienie gościa specjalnego, projekcja dokumentu i przerwa kawowa. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do uczestnictwa. Wstęp jest otwarty i bezpłatny.

Organizatorem wydarzenia są Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku oraz Instytut Strat Wojennych im. Jana Karskiego w Warszawie.

Regionalne Ośrodki Debaty Międzynarodowej są finansowane ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Zdjęcie wykorzystane w tle pochodzi ze zbiorów Narodowej Agencji Cyfrowej.

Czytaj więcej

Follow by Email
Facebook
Twitter
Skip to content