SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Debata oksfordzka z okazji Dnia Służby Zagranicznej 2023

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

18 listopada 2023 roku Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku zorganizował debatę oksfordzką, która odbyła się w ramach corocznego Dnia Służby Zagranicznej. Debata oksfordzka odbyła się na Uniwersytecie Gdańskim, a uczestnikami byli uczniowie gdańskich szkół.

Debatę otworzył konsultant Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Gdańsku Andrzej Skiba, który następnie głos przekazał Jakubowi Winieckiemu – mistrzowi Polski debat oksfordzkich z 2016 roku i prezesowi Fundacji ERGO, która przygotowała uczestników do dyskusji.

Debata oksfordzka jest formą debaty sportowej, w której strony są losowane, a mówcy odgrywają określone w scenariuszu role. Prezentowane przez uczestników stanowiska nie są ich rzeczywistymi poglądami.

Tezą debaty oksfordzkiej z okazji Dnia Służby Zagranicznej 2023 było: Należy popierać stosowanie polityki małych kroków (np. włączanie do wydarzeń sportowych lub kulturalnych, wydarzenia i rozmowy dyplomatyczne) przez państwa zachodnie zamiast polityki odcięcia (np. bojkot, wykluczanie z rozmów oraz wydarzeń, sankcje) względem państw arabskich.

Czytaj więcej

Follow by Email
Facebook
Twitter
Skip to content