SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Finał V Wojewódzkiego Konkursu „Zbrodnia Piaśnicka – Młodzi Pamiętają”

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

24 listopada 2023 roku w Zespole Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni odbył się finał V Wojewódzkiego Konkursu „Zbrodnia Piaśnicka – Młodzi Pamiętają”, którego patronem był m. in. Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku.

Podczas uroczystości wysłuchano wykładu Pani Izabeli Brzezińskiej z Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku. Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku reprezentowała koordynator Marcelina Wilczewska.

Na konkurs wpłynęło w sumie 65 prac: 5 grafik, 29 plakatów i 31 wierszy Spotkaniu towarzyszyła wystawa nagrodzonych prac.

Honorowy patronat nad konkursem objęli: Wojewoda Pomorski Pan Dariusz Drelich, Pomorski Kurator Oświaty Pani Małgorzata Bielang z Kuratorium Oświaty w Gdańsku, Prezydent Miasta Gdyni Pan Wojciech Szczurek, IPN Oddział w Gdańsku oraz Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku.

Instytut Debaty Publicznej, który jest podmiotem prowadzącym Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku, ufundował nagrody rzeczowe w konkursie dla uczestników. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

Czytaj więcej

Follow by Email
Facebook
Twitter
Skip to content