SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Geopolityczne znaczenie Ukrainy – spotkanie z prof. Piotrem Niwińskim

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku zaprasza w najbliższy poniedziałek, 27 lutego o godz. 10:00 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, na spotkanie pt. „Geopolityczne znaczenie Ukrainy”, którego gościem będzie profesor Uniwersytetu Gdańskiego Piotr Niwiński.

Podczas wydarzenia postaramy się znaleźć odpowiedzi na pytania: dlaczego Ukraina jest kluczowym państwem w tej części Europy, jakie jest znaczenie geopolityczne tej wojny oraz jak kształtują się możliwe warianty rozwoju sytuacji.

Piotr Niwiński – historyk, politolog, wykładowca akademicki, autor publikacji z zakresu historii najnowszej ze szczególnym uwzględnieniem tematyki dziejów podziemia niepodległościowego na Wileńszczyźnie oraz aparatu represji na Pomorzu po 1945 roku. Od 1994 r. związany z Uniwersytetem Gdańskim. Od 2016 r. kierownik Zakładu Nauki o Bezpieczeństwie na Uniwersytecie Gdańskim. Pracownik Instytutu Pamięci Narodowej. Członek Rady Fundacji im. Tomasza Strzembosza, Rady Naukowej Narodowego Muzeum Morskiego oraz Rady przy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Autor blisko 200 publikacji naukowych i popularno-naukowych.

Czytaj więcej

Follow by Email
Facebook
Twitter
Skip to content