SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Inauguracyjne spotkanie sieci Regionalnych Ośrodków Debaty Międzynarodowej

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

W dniach 26-27 kwietnia 2022 roku w Warszawie odbyło się spotkanie inaugurujące prace sieci Regionalnych Ośrodków Debaty Międzynarodowej w latach 2022-2024, które działają w 16 miastach wojewódzkich. Udział w spotkaniu wzięli członkowie Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Gdańsku, koordynator Andrzej Skiba i konsultant Marcelina Wilczewska.

W pierwszym dniu spotkania sieci Regionalnych Ośrodków Debaty Międzynarodowej udział wzięli przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych: Szef Służby Zagranicznej Arkady Rzegocki, Zastępca Dyrektora Akademii Dyplomatycznej Arkadiusz Radwan oraz Zastępca Dyrektora Akademii Dyplomatycznej Marta Zielińska-Śliwka.

Szef Służby Zagranicznej Arkady Rzegocki podczas spotkania mówił o najważniejszych zadaniach stojących przed Regionalnymi Ośrodkami Debaty Międzynarodowej, którymi są: promocja i inicjowanie debaty nad polską polityką zagraniczną, z uwzględnieniem roli polskiej dyplomacji i
Trójmorza, zachęcanie do udziału w naborze na aplikację dyplomatyczno-konsularną i do pracy w służbie zagranicznej oraz inicjowanie kontaktów z zagranicznymi partnerami.

Dyrektor Arkadiusz Radwan podkreślał szczególną rolę organizacji pozarządowych w promocji polskiej polityki zagranicznej oraz unikatowość sieci Regionalnych Ośrodków Debaty Międzynarodowej, jako innowacyjnego projektu w skali międzynarodowej. Dyrektor Maria Zielińska-Śliwka podczas spotkania zachęcała do włączania się w najbliższe kampanie promujące aplikację dyplomatyczno-konsularną. Obecni na spotkaniu goście odpowiadali na pytania koordynatorów i konsultantów odnośnie przyszłej współpracy.

Przez rzeszowski Ośrodek została zaprezentowana gra „Trimarium” , dzięki której będzie można poszerzyć wiedzę z zakresu Inicjatywy Trójmorza.

Pod koniec spotkania kierownictwo Akademii Dyplomatycznej złożyło oficjalne certyfikaty na ręce koordynatorów, które poświadczają o prowadzeniu Ośrodka przez dany podmiot. Gdański Ośrodek jest prowadzony przez Instytut Debaty Publicznej.

Drugi dzień spotkania stanął pod znakiem warsztatów i wykładów, prowadzonych przez pracowników Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Objęły one tematykę, m. in. komunikacji internetowej w działalności Regionalnych Ośrodków Debaty Międzynarodowej, przeciwdziałania dezinformacji, narzędzi dyplomacji publicznej i kulturalnej czy promocji zatrudniania obywateli polskich w organizacjach międzynarodowych. Pod koniec spotkania poruszono ponownie kwestie organizacyjne związane z realizacją projektu Regionalnych Ośrodków Debaty Międzynarodowej w latach 2022-2024.

Czytaj więcej

Follow by Email
Facebook
Twitter
Skip to content