SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Komunikat dotyczący bezpieczeństwa żeglugi w rejonie Półwyspu Arabskiego i Somalii

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wszelkie podróże morskie w rejonie Morza Czerwonego, Zatoki Adeńskiej, Cieśniny Bab al-Mandab i wybrzeża Somalii.

Wzywamy żeglarzy do powstrzymania się od rejsów rekreacyjnych lub udziału w rejsach handlowych w charakterze członka załogi, zaś armatorów do rozważenia możliwości zmiany tras żeglugowych.

Zagrożenie dla życia, zdrowia i wolności przebywających tam obywateli i jednostek morskich mogą stwarzać częste przypadki piractwa, ataków przy użyciu pocisków i dronów, oraz prowadzone obecne działania militarne mające na celu ich powstrzymanie.

W przypadku konieczności uzyskania szczegółowych informacji na temat bezpieczeństwa żeglugi zachęcamy do kontaktu z właściwą placówką zagraniczną – zobacz: Polskie przedstawicielstwa na świecie

***

Ministerstwo Spraw Zagranicznych dokłada wszelkich starań, aby informacje dla podróżujących publikowane na stronach MSZ były rzetelne, wyczerpujące i aktualne. Jednocześnie podkreślamy, że publikowane przez MSZ treści należy traktować wyłącznie jako rekomendacje, które nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń. Należy pamiętać, że MSZ nie ma prawnych możliwości zakazania wyjazdu do jakiegokolwiek państwa lub podejmowania innych działań zagranicznych.

Czytaj więcej

Follow by Email
Facebook
Twitter
Skip to content