SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Komunikat MSZ dotyczący zagrożenia pożarowego dla osób planujących wyjazdy zagraniczne

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Zagrożenie pożarami nie jest ograniczone tylko do terytorium Grecji. Nasze placówki zagraniczne informują o kolejnych przypadkach w popularnych wśród Polaków kierunkach turystycznych (m.in. Chorwacja, Tunezja czy Turcja).

Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki cały czas monitorują sytuację. Nasze ambasady będą na bieżąco informować o zagrożeniu pożarowym za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych i stron internetowych.

Pamiętaj, że za Twoje bezpieczeństwo podczas wyjazdów grupowych odpowiada organizator wycieczki. Jeśli nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, możesz skontaktować się z odpowiednią placówką zagraniczną. Jeśli sytuacja zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu, warto skorzystać z czynnych całą dobę telefonów alarmowych, których listę znajdziesz tutaj.

Przed wyjazdem koniecznie zarejestruj się w systemie Odyseusz a także zapisz sobie dane kontaktowe do najbliższej polskiej placówki. Pod tym adresem znajdziesz informacje jakiej pomocy może udzielić konsul.

Jeśli boisz się o swoje zdrowie lub bezpieczeństwo rozważ rezygnację z wycieczki, lub wybierz inny kierunek wyjazdu.

Biuro Rzecznika Prasowego MSZ

Czytaj więcej

Follow by Email
Facebook
Twitter
Skip to content