SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Minister Radosław Sikorski kontynuuje rozmowy telefoniczne ze swoimi odpowiednikami

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Minister Sikorski odbył dziś rozmowy telefoniczne z Ministrem Spraw Zagranicznych Azerbejdżanu – Dżejhunem Bajrmowem i Minister Spraw Zagranicznych i Europejskich Słowenii – Tanją Fajon.

Podczas rozmowy szefa polskiej dyplomacji z Ministrem Spraw Zagranicznych Azerbejdżanu poruszono kwestie dotyczące dwustronnego dialogu politycznego oraz potencjał rozwoju współpracy ekonomicznej. Ministrowie omówili również sytuację bezpieczeństwa w regionie, a także perspektywy zawarcia trwałego porozumienia pokojowego pomiędzy Azerbejdżanem i Armenią.

Konsultacje Ministra Sikorskiego z Minister Tanją Fajon odbyły się, jak zauważyła szefowa słoweńskiej dyplomacji, w 32. rocznicę uznania przez Polskę niepodległości Słowenii. Rozmówcy podkreślili bardzo dobry stan stosunków dwustronnych i wyrazili wolę ich zacieśniania. Szef polskiej dyplomacji podziękował za wsparcie jakiego Słowenia udziela Ukrainie w przeciwstawianiu się rosyjskiemu imperializmowi i zaapelował o kontynuację tych starań.

Ministrowie zgodzili się również na wzmocnienie współpracy w wymiarze wielostronnym, zwłaszcza w kontekście członkostwa Słowenii w Radzie Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych, a także polskiej prezydencji w Radzie UE. Minister Sikorski przyjął wystosowane przez Minister Fajon zaproszenie do złożenia wizyty w Słowenii w tym roku.

Czytaj więcej

Follow by Email
Facebook
Twitter
Skip to content