SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Minister Radosław Sikorski rozmawiał z Ministrem Spraw Zagranicznych Republiki Indii

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski przeprowadził dziś rozmowę telefoniczną z Ministrem Spraw Zagranicznych Republiki Indii Subrahmanyamem Jaishankarem

Podczas rozmowy Ministrowie wyrazili zainteresowanie pogłębieniem dialogu politycznego pomiędzy Polską i Indiami w kwestiach bezpieczeństwa oraz rozwiązywania problemów regionalnych i globalnych w obliczu rosnącej niepewności i napięć w różnych zakątkach świata. W tym kontekście Minister Sikorski zwrócił uwagę na kluczowe znaczenie kwestii Ukrainy.  Minister Jaishankar wyraził zainteresowanie pogłębioną ekspertyzą Polski ws. wojny w  Ukrainie oraz sytuacji w Europie Wschodniej.

Ministrowie wskazali również na potrzebę zacieśnienia relacji dwustronnych, w tym współpracy gospodarczej i handlowej, czemu sprzyjać może przypadająca w 2024 r. 70. rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Indiami.  Obaj ministrowie wymienili również zaproszenia do złożenia wizyt w Polsce i w Indiach, a także wyrazili gotowość do kontynuacji bezpośrednio dialogu przy okazji spotkań w formatach wielostronnych.

Czytaj więcej

Follow by Email
Facebook
Twitter
Skip to content