SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Minister Radosław Sikorski rozmawiał z szefem dyplomacji Republiki Korei

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Szef polskiej przeprowadził dzisiaj rozmowę telefoniczną ze swoim południowokoreańskim odpowiednikiem, Ministrem Cho Tae-yulem.

W rozmowie ministrowie zgodzili się co do strategicznego charakteru relacji między Polską a Republiką Korei, w tym w zakresie inwestycji, współpracy handlowej oraz sektorowej, jak również omówili perspektywy dalszego ich rozwoju.  

Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski z satysfakcją odnotował, że zgodnie z dostępnymi danymi Republika Korei pozostaje największym azjatyckim inwestorem w Polsce, a trend otwierania nowych inwestycji jest rosnący. Zwrócił także uwagę na fakt, że w naszym kraju działa prawie 700 spółek koreańskich, zatrudniających co najmniej kilkanaście tysięcy pracowników. Tematem rozmowy był również dostęp polskich towarów do koreańskiego rynku, w tym kontynuacja otwarcia tego rynku na polskie produkty rolno-spożywcze.

Istotną częścią dyskusji była sytuacja bezpieczeństwa w Europie i obszarze Indo-Pacyfiku. Minister Sikorski podziękował swojemu odpowiednikowi za konsekwentne, krytyczne stanowisko Korei Południowej wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę, zachęcając Seul do odgrywania większej roli m.in. w zakresie walki z rosyjską dezinformacją, dalszej synchronizacji sankcji wobec Rosji z Unią Europejską oraz przekazywania wsparcia na rzecz Ukrainy.

Czytaj więcej

Follow by Email
Facebook
Twitter
Skip to content