SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Minister Radosław Sikorski spotkał się z Ambasadorami Grupy G7

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Rozmowa szefa polskiego MSZ z ambasadorami USA, Kanady, Japonii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji i Włoch dotyczyła sytuacji w Ukrainie, sankcji przeciwko Rosji i Białorusi, konfliktu w Gazie, relacji transatlantyckich oraz polityce zagranicznej Polski wobec zmian globalnych.

Szef polskiej dyplomacji podkreślił, że Federacja Rosyjska Władimira Putina stanowi zagrożenia dla demokratycznego świata. Zaznaczył, że rosyjski imperializm musi przegrać na Ukrainie, inaczej będzie zachęcony do dalszych podbojów.

Minister Sikorski podkreślił, że w obliczu przestawienia gospodarki rosyjskiej na wojenną, Sojusz Północnoatlantycki i Unia Europejską muszą podjąć działania, które zniwelują obecną przewagę Rosji w sferze produkcji amunicji. Wskazał również na potrzebę dalszego zaostrzania i uszczelniania sankcji przeciwko Rosji i Białorusi.

Szef polskiej dyplomacji zapewnił, że Polska, świadoma swojej rosnącej pozycji politycznej, militarnej i gospodarczej, jest gotowa wziąć większą odpowiedzialność za obronę zachodnich wartości.

Foto.: S. Indra / MSZ

Czytaj więcej

Follow by Email
Facebook
Twitter
Skip to content