SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Minister Radosław Sikorski spotkał się z Dyrektorem Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE, Matteo Mecaccim

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Wiodącymi tematami dzisiejszego spotkania Ministra Sikorskiego z Dyrektorem Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE (ODIHR), Matteo Mecaccim, była współpraca Polski z ODIHR w zakresie promocji demokracji oraz rządów prawa, jak również zaangażowanie Biura w monitorowanie naruszeń praw człowieka popełnianych przez Rosję na Ukrainie.

Minister Sikorski zapewnił o poparciu Polski dla działań ODIHR, podkreślając szczególne znaczenie zaangażowania Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie na rzecz ochrony praw człowieka i podstawowych wolności.

Obecność ODIHR w Warszawie ma duże znaczenie dla Polski. Działalność ODIHR zyskała uznanie wspólnoty międzynarodowej, w szczególności jako organizatora misji obserwacji wyborów. Misje te cieszą się dużym zaufaniem, dzięki ich niezależności i profesjonalizmowi. Aktywność ODIHR przyczynia się również do tego, że Warszawa jest ważnym miejscem debaty międzynarodowej nad stanem demokracji i praw człowieka w państwach członkowskich OBWE. 

Foto: Barbara Milkowska/MSZ

Czytaj więcej

Follow by Email
Facebook
Twitter
Skip to content