SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Minister Radosław Sikorski uczestniczył w konferencji Snow Meeting na Litwie

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

W dniach 11-12 stycznia w Trokach na Litwie odbyła się doroczna konferencja wysokiego szczebla Snow Meeting, poświęcona najistotniejszym kwestiom z zakresu spraw międzynarodowych i bezpieczeństwa, organizowana przez litewski MSZ.

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski wziął udział w sesji zamkniętej poświęconej aktualnym wyzwaniom geopolitycznym, w tym konfliktom na Ukrainie, Bliskim Wschodzie, Kaukazie i Bałkanach oraz wpływie Rosji na destabilizację sytuacji bezpieczeństwa na świecie. W konferencji wzięli udział przedstawiciele władz, politycy i eksperci z różnych regionów świata.

Na marginesie konferencji, szef polskiej dyplomacji spotkał się z ministrem spraw zagranicznych Litwy Gabrieliusem Landsbergisem. Ministrowie omówili najistotniejsze kwestie z zakresu bezpieczeństwa, wsparcia dla Ukrainy, polityki sankcyjnej wobec Rosji i Białorusi, wsparcia dla białoruskiego społeczeństwa obywatelskiego oraz współpracy polsko-litewskiej w ramach NATO i Unii Europejskiej. Przedyskutowano również aspekty współpracy dwustronnej, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji polskiej mniejszości narodowej na Litwie.

Czytaj więcej

Follow by Email
Facebook
Twitter
Skip to content