SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Minister Rau uczestniczył w nieformalnym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych UE

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau wziął udział 10 października br. w zorganizowanych w formule wideokonferencji rozmowach unijnych ministrów spraw zagranicznych, poświęconych atakom na Izrael ze Strefy Gazy.

W swoim wystąpieniu Minister Rau wskazał na zaangażowanie Polski w dążeniach do osiągnięcia dyplomatycznego rozwiązania kryzysu. W tym kontekście przypomniał o swoich rozmowach z szefami dyplomacji Izraela i Palestyny oraz konsultacjach z ministrami spraw zagranicznych Jordanii i Egiptu.

Szef polskiego MSZ jednoznacznie potępił barbarzyńskie czyny popełnione przez Hamas. Wyraził przekonanie, że Unia Europejska powinna jasno wskazywać na swój sprzeciw wobec ataków obu stron na ludność cywilną. Minister Rau podkreślił, że Polska popiera wszelką międzynarodową koordynację mającą na celu przywrócenie spokoju. 

Szef polskiej dyplomacji opowiedział się także za utrzymaniem pomocy Unii Europejskiej dla strony palestyńskiej, wskazując, że jest ona niezbędna dla utrzymania stabilności na Zachodnim Brzegu Jordanu i wsparcia humanitarnego dla ludności w Strefie Gazy.

Rzecznik Prasowy MSZ

Foto: Sebastian Indra/MSZ

Czytaj więcej

Follow by Email
Facebook
Twitter
Skip to content