SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Minister Sikorski spotkał się z Przedstawicielem Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców (UNHCR) w Polsce

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski i szef Biura UNHCR w Warszawie Kevin Allen rozmawiali dzisiaj nt. współpracy w zakresie pomocy i integracji przebywających w Polsce uchodźców z Ukrainy.

Szef polskiej dyplomacji docenił zaangażowanie agendy Narodów Zjednoczonych we wspieranie przebywających w Polsce uchodźców, w tym ponowne objęcie naszego kraju Regionalnym Planem Działania. Znaczna część tego budżetu ma zostać przeznaczona na pomoc obecnym w naszym kraju osobom, które uciekły z Ukrainy przed wojną. Będzie ona udzielana za pośrednictwem polskich organizacji pozarządowych.

Kevin Allen podziękował Polsce za niezachwiane wsparcie dla uchodźców z Ukrainy, podkreślając wzorową reakcję polskiego społeczeństwa na zaistniały kryzys. Dodał, że postawa ta stanowi doskonały przykład solidarności w działaniu na rzecz ludzkości. Przypomniał, że z powodu trwającej wojny nadal około 10 mln Ukraińców nie może wrócić do swoich domów i wymaga pomocy. Z tego powodu UNHCR wraz z ogłoszeniem swojego Regionalnego Planu Działania ws. Uchodźców z Ukrainy na 2024 r. apeluje do międzynarodowych darczyńców o finansowe wsparcie realizacji Planu.

Foto.: Barbara Milkowska / MSZ

Czytaj więcej

Follow by Email
Facebook
Twitter
Skip to content