SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Podsumowanie Tygodnia Służby Zagranicznej

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dniem otwartym w gmachu Ministerstwa Spraw Zagranicznych zakończyły się obchody związane z Tygodniem Służby Zagranicznej.

Co roku, 19 listopada to dzień, w którym wnętrza Ministerstwa są dostępne dla szerokiej publiczności, dzięki czemu można obejrzeć wystawy tematyczne poświęcone tajnikom protokołu dyplomatycznego i historii dyplomacji polskiej oraz zobaczyć gabinet ministra i Centrum Prasowe znane opinii publicznej z konferencji prasowych Kierownictwa MSZ. Pierwszą grupę zwiedzających oprowadził Arkady Rzegocki – Szef Służby Zagranicznej.

Również Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku zorganizował swoje wydarzenia związane z Tygodniem Służby Zagranicznej. 16 listopada, w dzień kiedy przypada coroczne święto Dnia Służby Zagranicznej, nasz Ośrodek przygotował debatę oksfordzką, w której udział wzięli uczniowie gdańskich szkół. Debatę otworzył koordynator Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Gdańsku Andrzej Skiba, który następnie głos przekazał Jakubowi Winieckiemu – mistrzowi Polski debat oksfordzkich z 2016 roku i prezesowi Fundacji ERGO, która przygotowała uczestników do dyskusji.

Oprócz debaty oksfordzkiej Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku zorganizował, w ramach Tygodnia Służby Zagranicznej, test wiedzy – konkurs dla studentów z zakresu polskiej polityki zagranicznej. Zwycięzcom raz jeszcze gratulujemy, a po odbiór nagród rzeczowych zapraszamy do kontaktu wszystkich uczestników. W celu umówienia się po odbiór należy wysłać wiadomość poprzez nasz kanał na platformie facebook.

Czytaj więcej

Follow by Email
Facebook
Twitter
Skip to content