SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

„Polityka, społeczeństwo, historia” – zaproszenie na spotkanie

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Czym jest demokracja, jak funkcjonuje w Polsce, a jak w innych państwach regionu? Jak możemy spojrzeć na nią nie tylko z perspektywy współczesnej ale też historycznej? Jak kształtowała się historia Polski w XX w. i jak to wpływa na nasze życie?

Te i wiele innych kwestii zostanie poruszonych z redaktorami i autorami tekstów z trzech publikacji wieloautorskich, które ukażą się już za chwilę, a także kierującą zespołem redaktorów dr hab. Danutą Plecką, prof. UG, która koordynowała projekt i pozyskała środki na jego realizację. Profesor Plecka oprócz aktywności naukowej pozostaje niezwykle aktywna organizacyjnie, między innymi kieruje Instytutem Bałtyckim czyli instytutem naukowo-badawczym funkcjonującym nieprzerwanie od niemal 100 lat. Instytut jest jednym z najważniejszych partnerów Kongresu.

Panel odbędzie się 7 lipca o godzinie 17:30 w audytorium S 208 na Wydziale Nauk Społecznych UG przy ul. Bażyńskiego 4 w Gdańsku. Jednym z partnerów wydarzenia jest Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku.

Czytaj więcej

Follow by Email
Facebook
Twitter
Skip to content