SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Polska i Stany Zjednoczone zawarły Porozumienie o Współpracy na rzecz Przeciwdziałania Manipulacji Informacjami przez Państwa Trzecie

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

10 czerwca br. Polska i Stany Zjednoczone zawarły Porozumienie o Współpracy na rzecz Przeciwdziałania Manipulacji Informacjami przez Państwa Trzecie.

W uroczystości podpisania dokumentów uczestniczyli Pełnomocnik Ministra Spraw Zagranicznych do spraw Przeciwdziałania Dezinformacji Międzynarodowej Tomasz Chłoń oraz Specjalny Wysłannik i Koordynator Global Engagement Center Departamentu Stanu USA, James P. Rubin.

Polska i Stany Zjednoczone potwierdziły swoje niezachwiane zobowiązanie do przeciwdziałania dezinformacji międzynarodowej, między innymi poprzez wzmacnianie odporności społecznej na skutki tego zjawiska a także zwiększenie kosztów dla dezinformatorów na drodze sankcji i innych wspólnych działań. W oparciu o zawarte porozumienie Polska i Stany Zjednoczone zamierzają usprawnić wymianę informacji na temat zagrożeń stwarzanych przez obcą ingerencję i manipulację informacjami, zwiększyć zdolności przeciwdziałania dezinformacji oraz ujednolicać strategie w kluczowych uzgodnionych obszarach działania.

Polska i Stany Zjednoczone zamierzają zacieśniać współpracę by osiągnąć postęp w zwalczaniu szkodliwej obcej manipulacji w globalnym środowisku medialnym.

Czytaj więcej

Follow by Email
Facebook
Twitter
Skip to content