SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Rozmowy ministrów spraw zagranicznych Polski i Malty

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski spotkał się dzisiaj w Warszawie z Ministrem Spraw Zagranicznych, Europejskich i Handlu Republiki Malty, Ianem Borgem.

Podczas spotkania obie strony wyraziły zadowolenie z bardzo dobrego stanu relacji polsko-maltańskich oraz zaangażowania w budowę partnerskiego dialogu, którego najlepszym przykładem było uroczyste otwarcie siedziby Ambasady RP w Vallettcie w kwietniu ubiegłego roku. Ministrowie Sikorski i Borg podkreślili konieczność dalszego wspierania Ukrainy w wojnie z Rosją.

Ze swojej strony minister Borg zaznaczył, że kwestia nielegalnej agresji Rosji na Ukrainę będzie głównym punktem agendy podczas przewodnictwa Malty w OBWE.

Ministrowie potwierdzili także wolę współpracy w obszarach bezpieczeństwa, ochrony granic Unii Europejskiej przed nielegalną migracją, współpracy gospodarczej, kulturalnej oraz wspólnych wyzwań globalnych, zwłaszcza w kontekście maltańskiego przewodnictwa w OBWE oraz niestałego członkostwa Malty w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

Bezpośrednio po wizycie w Warszawie, Minister Ian Borg udał się do Kijowa z pierwszą wizytą w roli szefa maltańskiej dyplomacji jak i obecnego Przewodniczącego OBWE.

Foto: S. Indra / MSZ

Czytaj więcej

Follow by Email
Facebook
Twitter
Skip to content