SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Spotkanie sieci Ośrodków Debaty Międzynarodowej w Łańcucie

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

7 grudnia 2022 r. w Łańcucie odbyło się spotkanie sieci Ośrodków Debaty Międzynarodowej, na której obecni byli konsultantka RODM Gdańsk Marcelina Wilczewska oraz koordynator gdańskiego Ośrodka Andrzej Skiba.

Podczas zjazdu Regionalnych Ośrodków Debaty Międzynarodowej wstępnie podsumowano dotychczasowe działania, które zostały podjęte we wszystkich 16-stu Ośrodkach. Poruszono także temat perspektyw współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych w nadchodzącym, 2023 roku.

Warto zaznaczyć, iż uczestnicy poświęcili dużo uwagi na temat toczących się wydarzeń na Ukrainie. Ta kwestia w przyszłym roku będzie jednym z głównych wyzwań dla polskiej dyplomacji, tym samym dla wszystkich Ośrodków Debaty Międzynarodowej.

W tym kontekście szczególnie cieszy nas rozwijająca się współpraca ze studentami zaangażowanymi w inicjatywę Studenci dla Ukrainy – PomagaMY, którzy w ostatnim czasie wykonali kolejny krok naprzód formalizując swoją działalność poprzez pomyślne założenie i zarejestrowanie fundacji.

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku jest otwarty również na inne formy współpracy i działań z organizacjami, stowarzyszeniami i kołami naukowymi, których działalność jest zgodna z celami Regionalnych Ośrodków Debaty Międzynarodowej i Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Dziękujemy, że jesteście z nami i chętnie angażujecie się w projekty organizowane przez gdański Ośrodek. Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Czytaj więcej

Follow by Email
Facebook
Twitter
Skip to content