SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Spotkanie wiceminister Henryki Mościckiej-Dendys z delegacją Akademii Dyplomatycznej ze Szwecji

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Podsekretarz Stanu w MSZ Henryka Mościcka-Dendys rozmawiała 18 kwietnia br. z grupą słuchaczy szwedzkiej Akademii Dyplomatycznej, odbywających w Polsce wizytę studyjną.

Spotkanie, w którym udział wzięli także rektor Akademii Ulrik Tiderström oraz ambasador Szwecji w Polsce Andreas von Beckerath było okazją do rozmowy na temat relacji polsko – szwedzkich. Uczestnicy dyskutowali również nt. wyzwań geopolitycznych, z którymi mierzy się obecnie wspólnota międzynarodowa oraz roli Polski w regionie. Wiceminister Mościcka-Dendys przybliżyła zadania stojące przed nowoczesną służbą konsularną oraz znaczenie relacji z diasporą. W dyskusji poruszono ponadto wątki dotyczące wojny na Ukrainie, bezpieczeństwa w regionie Morza Bałtyckiego oraz nowego kontekstu dla współpracy obu krajów, jaki pojawił się po wejściu Szwecji do NATO.

Podczas tygodniowej wizyty studyjnej grupa 30 młodych dyplomatów odwiedziła Kraków oraz Były Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny i Zagłady Auschwitz-Birkenau. W Warszawie, oprócz spotkania z wiceminister Mościcką-Dendys, zaplanowano również rozmowy w Akademii Dyplomatycznej MSZ. Młodzi szwedzcy dyplomaci spotkają się także z przedstawicielami Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych oraz Ośrodka Studiów Wschodnich.     

Foto: Barbara Milkowska/MSZ

Czytaj więcej

Follow by Email
Facebook
Twitter
Skip to content