SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Spotkanie z Konsulem Generalnym Ukrainy w Gdańsku

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

W najbliższy piątek, 29 kwietnia o godzinie 11:00 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Bażyńskiego 4, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku organizuje spotkanie pt. „Co dalej z Ukrainą?”, którego gościem będzie Konsul Generalny Ukrainy w Gdańsku, pan Oleksandr Plodysty.

Podczas spotkania poruszane będą m. in. tematy związane z pracą w korpusie dyplomatycznym, zwłaszcza w kontekście rosyjskiej inwazji na Ukrainę.


Jak w praktyce wygląda praca przedstawiciela korpusu dyplomatycznego w innym państwie? Co na temat obecnej sytuacji na Ukrainie uważa Konsul Generalny w Gdańsku? Co według niego jest teraz najpotrzebniejsze w kontekście sytuacji za wschodnią granicą i jak wobec bieżących wydarzeń postrzega postawę Polaków?

Odpowiedzi na te pytania postaramy się uzyskać już 29 kwietnia podczas spotkania na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.
Spotkanie z Oleksandrem Plodystym poprowadzi Marcelina Wilczewska – studentka Uniwersytetu Gdańskiego, organizator akcji „Studenci dla Ukrainy – PomagaMY”.


Poniżej przedstawiamy program wydarzenia:
– 11:15 – oficjalne otwarcie wydarzenia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego,
– 11:30 – słowo wstępne od Konsula Generalnego Ukrainy w Gdańsku,
– 11:45 – dyskusja w formacie „pytania i odpowiedzi” (Q&A),
– 12:25 – wspólne zdjęcie uczestników spotkania,
– 12:30 – zamknięcie wydarzenia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.

Oleksandr Plodysty – urodził się w 1980 roku, pochodzi z Obwodu Czerkaskiego. Z wykształcenia jest prawnikiem, ukończył z wyróżnieniem Państwową Akademię Prawa Ukrainy im. Jarosława I Mądrego. Od 2003 r. piastuje różne stanowiska w Departamencie Służby Konsularnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy oraz w placówkach dyplomatycznych tego państwa.W trakcie swojej służby dyplomatycznej pracował jako attaché, III Sekretarz do spraw konsularnych Ambasady Ukrainy w Królestwie Maroka czy I Sekretarz do spraw konsularnych Ambasady Ukrainy we Francji. Biegle posługuje się językiem francuskim, angielskim, polskim, a także hiszpańskim.


Partnerem wydarzenia jest Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej Uniwersytetu Gdańskiego. Wstęp jest bezpłatny.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych

Czytaj więcej

Follow by Email
Facebook
Twitter
Skip to content