SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Szef Służby Zagranicznej z wizytą w Brukseli

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Podczas wizyty w dniach 21-22 listopada br. w Brukseli Szef Służby Zagranicznej Piotr Rychlik spotkał się m.in. z kierownictwem Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych. Rozmowy były okazją do omówienia kwestii zatrudnienia obywateli polskich w strukturach unijnej dyplomacji. Wizyta w Belgii umożliwiła także spotkanie z polskimi ekspertami narodowymi i dyplomatami delegowanymi do struktur Unii Europejskiej.

Podczas spotkania z Sekretarzem Generalnym Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych (ESDZ) Stefano Sannino, Szef Służby Zagranicznej przedstawił walory polskich kandydatów na stanowiska w centrali ESDZ w Brukseli i do delegatur Unii Europejskiej na świecie. Rozmówcy poruszyli także temat kontynuacji zaangażowania Polski w program Europejskiej Akademii Dyplomatycznej (EUDA), która oferuje szkolenia dla przedstawicieli służb zagranicznych państw członkowskich UE. Ważnym tematem dyskusji były także przygotowania do polskiej prezydencji w Radzie UE w 2025 r. 

Wizyta stanowiła ponadto okazję do omówienia z kierownictwami polskich placówek dyplomatycznych z siedzibą w Brukseli – Ambasady RP, St