SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Tydzień Służby Zagranicznej. RODM Gdańsk zaprasza na wydarzenia

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dzisiaj, 14 listopada w całej Polsce rozpoczyna się Tydzień Służby Zagranicznej, a 16 listopada obchodzony jest Dzień Służby Zagranicznej. W związku z tym Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku organizuje 2 wydarzenia, w których udział może wziąć każdy.

Tydzień obchodów związanych z Dniem Służby Zagranicznej, przypadający co roku w dniu 16 listopada, zainaugurowała dzisiaj wystawa pt. „Mamo, ja nie chcę wojny!”, która została zaprezentowana przed gmachem Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Pierwszym wydarzeniem organizowanym przez RODM Gdańsk będzie debata oksfordzka. Debata oksfordzka to szczególny, sformalizowany typ dyskusji dwóch drużyn: propozycji i opozycji nad postawioną tezą, która powinna mieć postać zdania oznajmującego. W debacie oksfordzkiej drużyny są kilkuosobowe. Propozycja broni tezy debaty, opozycja stara się ją obalić. Debata organizowana przez nasz Ośrodek odbędzie się 16 listopada (środa), o godz. 10:00 w sali A208 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Więcej szczegółów nt. wydarzenia już wkrótce na oficjalnych kanałach RODM Gdańsk. Już dziś zachęcamy do udziału w wydarzeniu!

Kolejnym wydarzeniem organizowanym przez RODM Gdańsk, związanym z obchodami Dnia Służby Zagranicznej będzie konkurs wiedzy z zakresu polskiej polityki zagranicznej, który odbędzie się 18 listopada (piątek), o godz. 10:00 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.

Zachęcamy do udziału w wydarzeniach Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Gdańsku w ramach obchodów Dnia Służby Zagranicznej!

Czytaj więcej

Follow by Email
Facebook
Twitter
Skip to content