SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Wykład dotyczący stosunków polsko-szwedzkich po 1989 roku

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Już we wtorek, 22 sierpnia 2023 roku, o godz. 17:00 Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku zorganizuje wykład online dotyczący stosunków polsko-szwedzkich po 1989 roku.

Zaproszoną ekspertką jest Danuta Plecka – doktor habilitowany, profesor Uniwersytetu Gdańskiego; Visiting-Professor, Grigol University w Tbilisi (Gruzja) 2016; Visiting-Professor – Uniwersytet Słowiański w Baku (Azerbejdżan) w 2017 i 2018 r.); oraz Visiting Professor -w L.N. Gumilowa (Kazachstan) w 2019 r. To autorka między innymi monografii Spór o wspólnoty. Idee komunitarystyczne we współczesnej polskiej myśli politycznej, Adam Marszałek Wydawnictwo 2011; W kierunku liberalizmu. Recepcja idei liberalnych w Polsce w warunkach transformacji ustrojowej, Wydawnictwo Adam Marszałek 2005. Redaktorka serii Demokracja w Polsce po…. (2005, 2007 i 2015), autorka kilkunastu artykułów naukowych dotyczących systemów politycznych, kultury politycznej i politycznych kompetencji obywatelskich.

Zapytamy prelegentkę m.in. o dynamikę wzajemnych kontaktów politycznych tych dwóch państw, jak i możliwe perspektywy na przyszłość. Zahaczymy także o wątki ekonomiczne oraz postaramy się sprawdzić, czy – a jeśli tak, to jaki – wpływ w tym zakresie ma osiedlanie się uchodźców z Ukrainy zarówno w Polsce, jak i Szwecji.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Odbędzie się ono przy użyciu platformy ClickMeeting. Przewidziany jest czas na pytania od uczestników spotkania. Już wkrótce na naszej stronie oraz w mediach społecznościowych udostępnimy link, który przekieruje do spotkania.

Organizatorem spotkania jest Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku, który jest finansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Partnerem wykładu jest Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej Uniwersytetu Gdańskiego.

Czytaj więcej

Follow by Email
Facebook
Twitter
Skip to content