SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Zakończył się III Kongres Młodej Nauki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

W dniach od 6 do 8 lipca 2023 roku na Uniwersytecie Gdańskim odbył się III Kongres Młodej Nauki. Jednym z partnerów wydarzenia był Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku.

Kongres Młodej Nauki jest multidyscyplinarną konferencją naukową odbywającą się od 2017 roku na Uniwersytecie Gdańskim. W tym roku po raz kolejny Kongres odbył się na Wydziale Nauk Społecznych.

W ramach projektu w kilkudziesięciu panelach młodzi naukowcy mogli zaprezentować wyniki swoich badań, przedyskutować swoje tezy, nawiązać kontakty naukowe i rozwijać się naukowo. Tematyka wystąpień dotyczyła zakresu nauk ścisłych, eksperymentalnych, humanistycznych, społecznych i innych.

W ramach jednego z największych tego rodzaju wydarzeń wygłoszono około 200 referatów z różnych dyscyplin naukowych. Odbyły się także sesje plenarne, w trakcie których dyskutowano o miejscu młodej nauki w przestrzeni społecznej, karierach naukowych doktorantów i młodych naukowców i społecznej odpowiedzialności uczelni.

Istotny jest wydźwięk międzynarodowy konferencji, w tym roku związany między z innymi z udziałem partnera z Ukrainy, czyli Odeskiego Uniwersytetu Narodowego im. Miecznikowa. Członkami Komitetu Naukowego Kongresu zostali Rektor i Prorektor odeskiej uczelni, a w wydarzeniu brała udział dziesiątka studentów z Odessy.

Wydarzenie odbyło się dzięki działaniu studentów doktorantów i pracowników Uniwersytetu Gdańskiego, którzy przez kilka miesięcy pracowali w ramach komitetu organizacyjnego konferencji, a także dzięki wsparciu sponsorów, patronów i partnerów wydarzenia.

źródło: Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej

Czytaj więcej

Follow by Email
Facebook
Twitter
Skip to content