SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Zapowiedź debaty RODM Gdańsk o przyszłości Unii Europejskiej

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku, we współpracy z Instytutem Politologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego zapraszają do udziału w debacie na temat przyszłości Unii Europejskiej.

W przestrzeni publicznej, w życiu politycznym, a także w dyskursie akademickim coraz częściej pojawiają się dywagacje dotyczące ewentualnych zmian traktatów regulujących funkcjonowanie Unii Europejskiej.


Rosnącemu zainteresowaniu tematem, także w kontekście zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego, towarzyszą z jednej strony szanse i nadzieje, z drugiej zaś ryzyka i obawy.


Debata z udziałem wybitnych specjalistów z zakresu prawa międzynarodowego, a także przedstawicieli różnych środowisk politycznych będzie szansą do merytorycznej dyskusji na temat wyzwań stojących przed Unią Europejską w perspektywie najbliższych lat.

Zaproszenie do udziału w dyskusji przyjęli:

  • dr hab. Waldemar Gontarski, prof. nadzw. Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Warszawie,
  • dr hab. Tomasz Koncewicz. prof. nadzw. Uniwersytetu Gdańskiego,
  • Anna Górska, senator RP,
  • Kacper Płażyński, poseł na Sejm RP.

Moderatorem debaty będzie dr Jarosław Och z Instytutu Politologii Uniwersytetu Gdańskiego.

Przewiduje się także możliwość zadawania pytań i formułowania opinii przez uczestników zgromadzonych na widowni. Wstęp wolny. 

Zadanie Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku jest dofinansowane ze środków Ministra Spraw Zagranicznych. Do wydarzenia można dołączyć poprzez kanał Ośrodka na facebooku. Link znajduje się TUTAJ

Czytaj więcej

Follow by Email
Facebook
Twitter
Skip to content