SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Zaproszenie na spotkanie z Szefem Służby Zagranicznej – prof. Arkadym Rzegockim

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku zaprasza w najbliższy poniedziałek, 17 kwietnia na spotkanie z Szefem Służby Zagranicznej Arkadym Rzegockim.

Podczas wydarzenia zostaną poruszone kwestie dotyczące polskiej polityki zagranicznej i jej kierunków na najbliższe lata. Spotkanie będzie także doskonałą okazją, aby dowiedzieć się więcej o tajnikach pracy w służbie zagranicznej, m. in. jak wygląda droga do kariery w dyplomacji.

Arkady Rzegocki – Szef Służby Zagranicznej, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz politolog zajmujący się polską i angielską myślą polityczną, pojęciem racji stanu, a także zagadnieniem soft power.

Studiował na University College Dublin, prowadził badania m.in. w Denver, Oksfordzie, Cambridge, Londynie, Florencji, pracował jako Visiting Scholar w Sidney Sussex College na Uniwersytecie w Cambridge.


Jako Ambasador RP w Wielkiej Brytanii działał na rzecz promocji wiedzy o Polsce w Wielkiej Brytanii zarówno wśród Polaków, jak i Brytyjczyków, a szczególnie w angielskim świecie akademickim. W latach 2011-16 był profesorem Polskiego Uniwersytetu Na Obczyźnie w Londynie, był również pomysłodawcą i pierwszym kierownikiem Polskiego Ośrodka Naukowego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Londynie, który działał od 2011 r. W 2014 r. został członkiem Rady Miasta Krakowa, gdzie przewodniczył Komisji Innowacji i Funduszy Europejskich.
 

Był członkiem wielu organizacji akademickich i obywatelskich, między innymi EpsNet, Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych, Ośrodka Myśli Politycznej oraz Klubu Jagiellońskiego. Posługuje się językiem angielskim i rosyjskim.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 17 kwietnia o godz. 10:00 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Bażyńskiego 4.

Organizatorami spotkania są Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku oraz Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej Uniwersytetu Gdańskiego.

Poza spotkaniem na Wydziale Nauk Społecznych prof. Arkady Rzegocki wystąpi tego dnia na antenie Radia Gdańsk oraz TVP3 Gdańsk. Transmisja programu „Gość Dnia” w Radiu Gdańsk rozpocznie się o godz. 8:00, natomiast emisja „Forum Panoramy” w TVP3 Gdańsk o godz. 18:15. Serdecznie zapraszamy do oglądania programów z udziałem Szefa Służby Zagranicznej.

Czytaj więcej

Follow by Email
Facebook
Twitter
Skip to content