SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Zaproszenie na wykład pt. „Stosunki polsko-fińskie po 1989 roku”

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku zaprasza na wykład w formie online pt. „Stosunki polsko-fińskie po 1989 roku”, który poprowadzi prof. Grzegorz Rdzanek.

Co łączy, a co dzieli Polaków i Finów? Czy i kiedy Finlandia dołączy do NATO i co z tego będzie wynikało dla bezpieczeństwa państw leżących nad Morzem Bałtyckim? I w końcu – jak odbierana jest premier Finlandii Sanna Marin zarówno przez swoich rodaków, jak i społeczność międzynarodową? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy już jutro, 9 grudnia podczas prelekcji.

Profesor Grzegorz Rdzanek – doktor habilitowany nauk o polityce w specjalności: stosunki międzynarodowe. Do 2016 roku zatrudniony w Instytucie Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2016 roku związany jako profesor uczelni z Wydziałem Prawa i Nauk Społecznych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. W jednostce tej sprawował funkcję Prodziekana ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej. Wykładowca akademicki z wieloletnim stażem. W latach 2016-2020 ekspert Polskiej Komisji Akredytacyjnej, instytucji odpowiedzialnej za jakość kształcenia w polskim szkolnictwie wyższym. Autor licznych publikacji naukowych (w tym o charakterze monografii) dotyczących przede wszystkim: ewolucji NATO, europejskiej polityki zbrojeniowej, polityk obronnych Danii oraz Norwegii, działań ekspedycyjnych sił zbrojnych Danii.

Badawczo zajmuje się głównie problematyką bezpieczeństwa militarnego Europy Północnej oraz polityk obronnych państw nordyckich: Danii, Norwegii, Szwecji. Intensywnie współpracuje z uczelniami oraz ośrodkami badawczymi w krajach skandynawskich. Wielokrotnie realizował pobyty badawcze oraz dydaktyczne w skandynawskich uczelniach, między innymi w: Uniwersytecie w Oslo, Uniwersytecie w Aalborgu, Mid Sweden University, Uniwersytecie w Helsinkach.

Do zobaczenia na platformie ClickMeeting! Link zostanie udostępniony na naszym profilu na facebooku: https://www.facebook.com/RODMGdansk/

Czytaj więcej

Follow by Email
Facebook
Twitter
Skip to content