SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Zostań studentem Kolegium Europejskiego

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

College of Europe (Kolegium Europejskie) rozpoczęło nabór na kolejną edycję studiów pomagisterskich w roku akademickim 2023-2024. Kandydaci z Polski mogą ubiegać się o stypendia finansowane ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Utworzone z inicjatywy Kongresu Haskiego (1948 r.) Kolegium Europejskie to najstarsza i jedna z najbardziej prestiżowych uczelni oferujących pomagisterskie studia europejskie. Ideą założycielską było powołanie instytutu, w którym absolwenci studiów wyższych z wielu krajów będą mogli studiować i mieszkać razem przygotowując się do pracy związanej ze współpracą i integracją krajów europejskich. Od 1992 r. Kolegium działa na dwóch kampusach: w belgijskiej Brugii i w warszawskim Natolinie.

W ramach rekrutacji na przyszły rok akademicki Kolegium Europejskie poszukuje absolwentów kierunków humanistycznych, ale także ścisłych, którzy interesują się Europą – jej przeszłością, teraźniejszością i przyszłością.

Kolegium Europejskie oferuje roczne studia pomagisterskie na kierunkach:

Advanced Master of Arts in European Interdisciplinary Studies – studia w Kolegium Europejskim w Natolinie
Advanced Master of Science in European Economic Studies – studia w Kolegium Europejskim w Brugii
Advanced Master of European Law – studia w Kolegium Europejskim w Brugii
Advanced Master of Arts in EU International Relations and Diplomacy – studia w Kolegium Europejskim w Brugii
Advanced Master of Arts in European Political and Governance Studies – studia w Kolegium Europejskim w Brugii

Rekrutacja na rok akademicki 2024-2025 trwa do 16 stycznia 2024 r.


Szczegółowe informacje na temat programów akademickich oraz wymagań na każdy z kierunków znajdują się na stronie www.coleurope.eu.

Więcej informacji na temat procesu rekrutacji i stypendiów MSZ RP dla kandydatów z polskim obywatelstwem znajduje się na stronie: Stypendia rządowe i europejskie dla najlepszych kandydatów na studia w College of Europe – Akademia Dyplomatyczna MSZ – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Czytaj więcej

Follow by Email
Facebook
Twitter
Skip to content