SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

Wykład „Polityka balansowania arabskich państw Zatoki Perskiej w wojnie w Ukrainie”

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

19 grudnia Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku zorganizuje spotkanie stacjonarne w formie wykładu pn. „Polityka balansowania arabskich państw Zatoki Perskiej w wojnie w Ukrainie”, który poprowadzi prof. Wojciech Grabowski.

Wykład odbędzie się 19 grudnia (poniedziałek), o godz. 12:00 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Zbiórka pod salą D417.

Wojciech Grabowski – doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce, specjalizacja: stosunki międzynarodowe. Adiunkt w Zakładzie Stosunków Międzynarodowych w Instytucie Politologii na Uniwersytecie Gdańskim. Jest autorem dwóch monografii opublikowanych w Wydawnictwie Uniwersytetu Gdańskiego „Współpraca regionalna państw autorytarnych: studium przypadku arabskich państwa Bliskiego Wschodu” (2020) oraz „Fundamentalizm muzułmański na Bliskim Wschodzie” (2013). To także redaktor trzech publikacji pokonferencyjnych (w tym dwóch po angielsku) poświęconych terroryzmowi, światowi arabskiemu i Islamu.

Dr hab. Wojciech Grabowski jest autorem ponad 40 artykułów naukowych dotyczących stosunków międzynarodowych na Bliskim Wschodzie. Publikował w takich czasopismach jak International Studies, European Journal of Studies Transformation oraz prestiżowych wydawnictwach, takich jak SAGE, Cambridge Scholars czy Peter Lang. W Polsce jego artykuły można znaleźć w czasopismach „Stosunki Międzynarodowe-International Relations”, „Rocznik Nauk Społecznych”, „Krakowskie Studia Międzynarodowe” czy „Przegląd Strategiczny”. Jego publikacje znajdują się w bazach Web of Science, Scopus czy JSTOR.

Czytaj więcej

Follow by Email
Facebook
Twitter
Skip to content